Web Çalışmalarım

Hobilerim

Seyahatlerim

Projelerim

Model Uçak

Kamp Hayatı

Elektronik Hevesi

Atölye Çalışmaları

UçuşGünleri

Çok düzenli olmasa da sıklıkla model uçaklarımızı uçurmak için buluşuyoruz arkadaşlarımızla, birbirinden keyifli günlerden bir kaç kare paylaşmadan önce kadroyu tanıtayım,

Koca ufaklık HobbyKing® Walrus bu model hem yeni hem de deneyimli pilotlara hitap eden çok yetenekli olmayıp, eğlenceli bir model .. Tüm ekipmanları ile birlikte çok düşük bir bedelle almıştım ve gerçekten çok eğlendik.
Eğlendik diyorum çünkü neredeyse tüm deneyimsiz arkadaşlarıma bu model ile model uçurmayı öğrettim. Rüzgarı pek sevmiyor, durgun hava da ise çok dengeli hatta müdahale etmezseniz sizin uçuracağınızdan daha güzel uçuyor ..


Sert Çocukk HobbyKing® Rhoenix 2000 bu model sert plastik gövdesi, karbon çubuklarla güçlendirilmiş kanatları ile sert dönüşlerin, keskin dalışların keyfini yerine getirecek bir model. hem yeni hem de deneyimli pilotlara hitap eden çok yetenekli olmayıp, eğlenceli bir model ..

Avrupda çok fazla kullanılan ve modifiye edilen modelin tadı gerçekten yoğun rüzgarlı havalarda  slope yaparken çıkıyor. ahh canım çekti yazarken bile …


Albatros 2mt Planörü, Bitmez bir model yapım hikayesi modelin yapımına 2008 yılından başlayıp da bu günlerde tamamlamaya fırsat bulabildiğim. Mimar Sinan’ın Süleymaniye camisinin temelini attıktan sonra 6 yıl beklemesi gibi 2015 de ancak bitti … Rüzgar seven bir model biraz hantal ama yine de Türkiyede üretilen ilk seri üretim planör olmasından dolayı her zaman sevmişimdir.


Great Planes® Spirit modeli 2006 yılında Amerikan dan getirttiğim ama sonra yapma fırsat bulamadığım modellerimdendi. 2mt Planör konusun da desteğini hiçbir zaman esirgemeyen abim R.Birol ÖNER’e hediye etmiştim. Sonrasın da Birol abi modeli inşaa etti, uçtu, yeni öğrencilere eğitimler verdi ve yıllar sonra model bana geri döndü. Hala evimde baş köşelerden birinde uçacağı günleri bekliyor.

hobi_ucus_spirit


MartGüneşi ilk göz ağrım, 2005 yılında Radyo Kontrollü modelcilik başlangıcım. Türkiyede ilk kez 20 kişinin bir araya gelerek Yalova’dan modelci Oktay Gülmez’in bir çok parçayı tek tek hazırladığı, sadece 20 adet üretilebilen. Modeli inşa edenlerin ellerinde farklı kaplama malzemeleri olmadığından bir çoğunun Beyaz ve Kırmızı kaplandığı, sonrasında yıllarca MartGüneşi kupası adında planör yarışmalarının düzenlendiği. temel taşlarından …

UçuşGünleri için 0 cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.